Hikayemiz

HİKAYEMİZ

~ #SıradanDeğiliz ~

Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları doğrultusunda geliştirdiğimiz insana yakışır iş modeli doğrultusunda yüksek prolin değerli ham bal ve diğer arı ürünleri ile adil ticaret ve sosyal fayda sağlamayı hedefleyen, sıradan olmayan bir markayız. 

Arıcılığı dedesinden öğrenen Botan’ın Japon Dili ve Edebiyatı okurken fikir tohumları atılan Yumbee ile; hemen her kültürde birbirinden farklı anlamı ve önemi olan ham bal ve diğer arı ürünlerinin en doğal halini üreterek Anadolu’daki endemik çeşitliliği kalitemizle buluşturuyoruz. Sözleşmeli adil ticaret ile üreticiyi koruyarak gelir adaletsizliğinin önüne geçerken kırsal kalkınmayı destekliyoruz.

Plastiklerin ekonomik maliyeti daha az olsa da doğada bıraktıkları kalıcı izler masum değil. Alışkanlarımızı değiştirmeye alternatifler üreterek başladık. Kullanmayı tercih ettiğimiz karton ambalajların geri dönüşümü mümkünken plastiklerin doğaya verdikleri zararın geri dönüşümü neredeyse yok. Kapaklarımızda kuşe kağıt emniyet bantları kullanarak tek kullanımlık plastik atık çıkarmadık. Yaşanabilir gelecek için sıfır atık diyoruz.

Dünyada bizden önce var olan, soframıza ulaşan gıdaların 3’te 1’ini borçlu olduğumuz arıların önemini vurguluyoruz. İklim krizine bağlı olarak sayıları giderek artan arı ölümlerine dikkat çekiyoruz. Saygıdeğer böcek dostlarımızı korumak hepimizin görevi.

#SıradanDeğiliz çünkü; doğayı bir bütün olarak görüyor, üzerinde ilmek ilmek, emek verdiğimiz hedefler için çok yönlü çalışıyoruz. Gezegene bıraktığımız izleri önemsiyor, gelip geçici olduğumuz dünya sahnesinde farkındalık yaratmak istiyoruz.

Türkiye’nin ilk ve tek plastiksiz kargo gönderimi yapan arı ürünleri girişimi Yumbee’yi destekleyerek #SıradanOlma.

Aklındaki sorular ve daha fazlası için internet sitemizi ziyaret edebilir, bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir, hello@yumbee.com.tr adresine yazabilirsin. Seni tanımak için sabırsızlanıyoruz.

Doğaya saygılı, adil, sürdürülebilir bir Dünya umuduyla.

Notice: Undefined index: height in /home/rootyumbeecomt/public_html/system/vendor/BurnEngine/model/defaultModel.php on line 249Notice: Undefined index: height in /home/rootyumbeecomt/public_html/system/vendor/BurnEngine/model/defaultModel.php on line 297